Pro Plan EDC Palivere II koertesprint

EDC Palivere

Juba 2. juunil toimub Paliveres taaskord Estonian Dryland Cupi avaetapp. Võistelda saab uuel ning veidi lühemal rajal, kust on kõige järsemad tõusud asendatud laugematega, muutes selle veidi kiiremaks. Registreerimine algab 1. jaanuaril. Ole kohal!

Ajakava

Rada avatud: 14:00-16:30
Registreerimine: 15:00-15:45
Avamine: 16:00-16:15
Stardid: 17:00
Avatud raja stardid: peale starte
Lastestardid: peale starte
Autasustamine: ca 19:00


Tähtis info

Tuletame meelde, et meditsiiniline abi (inimestele ja koertele) ei ole kättesaadav. Üldine hädaabi number on 112.

Võistluskeskuses tuleb autod parkida järgides korraldajapoolseid juhiseid.

Suitsetamine on võistluskeskuses keelatud.

Toitlustamist võistluskeskuses pole. Vesi tuleb ise kaasa võtta.

 

Avatud klassid

DB – ühe koeraga jalgrattavedu
DC – ühe koeraga koerakross
DS1 – ühe koeraga tõukerattavedu
DS2 – kahe koera tõukerattavedu
DCK1 – ühe koeraga jooksukross (kuni 9a.)
DCK2 – ühe koeraga jooksukross (10-13a.)
TRAINING – Treeningrada harrastajatele

Treeningrada

Treeningrada on mõeldud spordihuvilistele, kes ei soovi võistelda koha pärast. Avatud rajal on startijate intervallid laiendatud, vältimaks võistlejate möödumisi rajal. Samuti puudub paremusjärjestus. Treeningrada on hea viis alustamaks veokoeraspordivõistlustel osalemisega.
Treeningrajal osalemiseks vali registreerimiseks klass TRAINING.

Rajamärgised

Rada on tähistatud IFSS võistlusreeglitele vastavate märgistega ning võistlussarja omamärgistega.

  • Sinine ruut — liigu otse

  • Punane ring — pööra märgi suunas

  • Kollane kolmnurk — ohtlikum element

  • Roheline ruut tähistab punkti, kus tuleb liikuda raja võimalikult paremal pool, kinnitamaks rajaosa läbimise SI-kontrolljaamas peatumata. Punkti läbimisel peab kinnitatud SI-pulk tegema helipiiksu. Kui SI-pulk piiksu ei tee, tuleb sellest finiššeerimisel koheselt korraldajaid teavitada.

Ajavõtt

Ajavõtt toimub elektrooniliselt, kasutades SportIdent ajavõtusüsteemi. Ajavõtukiip antakse võistlejale numbri kättesaamisel, see tuleb kinnitada vasaku käevarre külge (rattal lenkstangile). Finiššeerimisel ei tohi kätt ette sirutada. Finišis tuleb pulk koheselt tagastada korraldajale.

Rajal võivad olla vahekontrollpunktid, kinnitamaks võistlejatepoolset terve trassi läbimist. Punktid on tähistatud rohelise ruuduna. Kui punktides SI-pulgad helisignaali ei anna, tuleb finišis korraldusmeeskonda sellest teavitada.

Esialgsed tulemused avaldatakse veebilehel esimesel võimalusel, kuid neid võidakse muuta. Lõplikud tulemused avaldatakse teavituseta viis päeva pärast võistluspäeva esialgsete tulemuste asemel.


Rajakirjeldus

Palivere rada on poolteist aastat tagasi toimunud võistlusega veidi lihtsustunud, et kindlustada võistlevate koerte heaolu soojemal suveõhtul. Raja pikkuseks on 3.2km.
Rada algab parklale lähemalt ning suundub möödunud võistluse järgi Palivere põhjapoolsele ringile, kuid tagasi tulles jäetakse vahele järsk kurv ning tõus. Selle asemel on sirge metsatee, mis vaikselt tõuseb.
Seejärel suundutakse lõunapoolsele osale ning läbitakse künklik metsatee ning peale laskumist tuleb 180kraadine kurv ning tõus. Viimased 800 meetrit on rada mõne raskema tõusuga, kuid muidu kiire ning lihtne.

Lasteraja pikkus on ligikaudu 600 meetrit. Startides võistlusrajaga samast paigast, teeb see tiiru ümber võistluskeskuse ning suundub vastassuunaliselt võistlusraja finišisse. Rajal pole raskeid tõuse ega laskumisi.

Treeningrada kulgeb paraleelselt võistlusrajaga.


Asukoht

Palivere II koertesprint toimmub Palivere terviseradadel. Juhised Google Mapsist


Etapi korraldaja

Spordicom MTÜ

Spordicom on 2017. aastal loodud spordiklubi, mis korraldab võistlusi Spordipäev ning Estonian Dryland Cup.